دوشنبه, 7 خرداد 1403
Slogan
  • ساعت : ۱۱:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ 
  • تعداد بازدید : 51
  • کد خبر : ۳۱۱۲۴
با حضور مریم طهماسبی مشاور وزیر:
برگزاری گردهمایی مسئولین و رابطین امور زنان عشایر كشور در استان مشهد
گردهمایی مسؤولان و رابطان امور زنان عشایر استان‌ های کشور با‌ حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران و مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان و خانواده در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی؛ و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان امور عشایر ایران، مریم طهماسبی مشاور وزیر گفت: در این گردهمایی دو روزه مسائل حوزه زنان عشایر کشور و همچنین زنان شاغل در سازمان امور عشایر و واحدهای استانی مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت. همچینن در حاشیه این گردهمایی صنایع‌دستی و دست‌بافته‌های زنان هنرمند عشایری به نمایش گذاشته شد.

طهماسبی مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان و خانواده و سیدفریده موسوی مشاور رئیس سازمان امور عشایر ایران در امور زنان و خانواده نیز در این گردهمایی نقش و جایگاه زنان روستائی و عشایری در تولید و خانه‌داری را تبیین کردند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این گردهمایی در سخنانی اظهار داشت: زنان عشایر هم در خانه‌داری و هم در نگهداری دام نقش ویژه‌ای دارند و این نشانه جایگاه بالای زنان عشایر است.

شایان نادری با بیان اینکه برگزاری این نشست‌ها به‌صورت ویژه در دستور کار قرار خواهد داشت، ابراز داشت: از زحمات و ایفای نقش ومسئولیت همکاران خانم در سازمان وامور عشایر استان‌ها وکسانی که در برگزاری این گردهمایی شرکت کردند قدردانی می‌کنم چراکه ‌مردانه کار بزرگی را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین از کارگاه تولید خوراک دام (کنسانتره و خوراک تخمیری) اتحادیه تعاونی عشایری خراسان رضوی بازدید و روند تولید در این کارگاه را مورد بررسی قرار داد.

گفتنی است شایان نادری از کارخانه تولید خوراک دام در حال احداث اتحادیه عشایری خراسان رضوی نیز بازدید کرد. وی گفت : احداث این کارخانه از نیمه دوم سال 1400 با ظرفیت تولید 60هزار تن، در مساحت 14هزار مترمربع و سرمایه‌گذاری 45میلیارد تومان آغاز شده ودرحال حاضر 90درصد پیشرفت فیزیکی دارد ودر نیمه دوم سال‌جاری مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

 

 

 

امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.1.10.0
    V6.1.10.0